ក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត FWD បើកដំណើរការនៅប្រទេសកម្ពុជា
ថ្ងៃនេះ ក្រុមហ៊ុន FWD Group (សម្ព័ន្ធក្រុមហ៊ុន “FWD”) បានប្រកាសសម្ពោធដំណើរការអាជីវកម្មជាផ្លូវការនៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជា ដែលជាទីផ្សារទី១០ របស់ខ្លួនក្នុងទ្វីបអាស៊ី។
ដំណើរមកកាន់ប្រទេសកម្ពុជានេះសបញ្ជាក់ពីការរីកលូតលាស់របស់ក្រុមហ៊ុន FWD ទូទាំងតំបន់ និងបានបង្ហាញពីការប្តេជ្ញាចិត្តដើម្បីក្លាយជាក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងនាំមុខគេនៅអាស៊ីតាមរយៈការផ្ដល់ជូននូវបទពិសោធន៍ថ្មីលើសេវាធានារ៉ាប់រង ព្រមទាំងគុណតម្លៃជាច្រើនបន្ថែមទៀតដល់អតិថិជន។
លោក Huynh Thanh Phong អគ្គនាយកក្រុមហ៊ុន FWD មានប្រសាសន៍ថា៖ “កម្ពុជាបានក្លាយជាប្រទេសមួយក្នុងចំណោមប្រទេសដែលមានសេដ្ឋកិច្ចរីកចម្រើនបំផុតក្នុងតំបន់អាស៊ីអាគ្នេយ៍។ យើងសម្លឹងឃើញឱកាសជាច្រើនក្នុងការការពារ និងការផ្តល់ជូននូវស្ថិរភាពហិរញ្ញវត្ថុទៅដល់ប្រជាជនកម្ពុជា ហើយខ្ញុំប្រាកដចិត្តថាក្រុមការងាររបស់យើងនៅទីនេះនឹងទទួលបានជោគជ័យក្នុងការផ្ដល់នូវបទពិសោធន៍ថ្មីលើសេវាធានារ៉ាប់រងជូនដល់ប្រជាជនកម្ពុជា។”
លោក ចាន់ រដ្ឋា នាយកប្រតិបត្តិក្រុមហ៊ុន FWD Cambodia បានលើកឡើងថា៖ “ខ្ញុំមានមោទនភាពយ៉ាងខ្លាំងដែលទទួលបានឱកាសដ៏ពិសេសមួយនេះក្នុងការដឹកនាំអាជីវកម្មរបស់យើង និងបើកទំព័រថ្មីរបស់ក្រុមហ៊ុន FWD ក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។ អនាគតរបស់ក្រុមហ៊ុន FWD នៅក្នុងប្រទេសកម្ពុជានឹងរឹតតែមានភាពត្រចះត្រចង់ ហើយខ្ញុំជឿជាក់ថាយើងនឹងសម្រេចបាននូវសមិទ្ធផលជាច្រើនជាមួយក្រុមការងាររបស់យើង។ យើងនឹងផ្តល់ជូនប្រជាជនកម្ពុជានូវបទពិសោធន៍ថ្មីមួយលើសេវាធានារ៉ាប់រងដែលអាចជួយឲ្យពួកគាត់រស់នៅដោយភាពរីករាយ។”
ក្នុងរយៈពេលពីរទសវត្ស (ឆ្នាំ ១៩៩៨ ដល់ឆ្នាំ ២០១៩) សេដ្ឋកិច្ចកម្ពុជារក្សាកំណើនផលិតផលក្នុងស្រុកសរុបក្នុងកម្រិតជាមធ្យម ៧% ដែលនេះជាកំណើនខ្ពស់បំផុតមួយក្នុងពិភពលោក។ កំណើនសេដ្ឋកិច្ចដ៏រឹងមាំប្រកបដោយស្ថិរភាព និងចំនួនកើនឡើងនៃប្រជាជនដែលមានជីវភាពធូរធារ រួមជាមួយនឹងការគាំទ្រពីរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជាបានបង្កើតឱ្យមាននូវបរិយាកាសដ៏ល្អសម្រាប់វិស័យធានារ៉ាប់រងនៅកម្ពុជា។ លោក ចាន់ រដ្ឋា ក៏មានប្រសាសន៍ផងដែរថា៖ «យើងខ្ញុំសូមថ្លែងអំណរគុណយ៉ាងជ្រាលជ្រៅចំពោះនិយ័តករធានារ៉ាប់រងកម្ពុជា សម្រាប់ការស្វាគមន៍ដ៏កក់ក្ដៅ និងការណែនាំ ក៏ដូចជាការផ្ដល់នូវទំនុកចិត្តខ្ពស់មកលើយើងខ្ញុំ ជាពិសេសសម្រាប់ការបង្កើតឱ្យមាននូវរចនាសម្ព័ន្ធផ្នែកច្បាប់ដ៏ល្អដែលខ្ញុំជឿជាក់ថានឹងអនុញ្ញាតឲ្យក្រុមហ៊ុន FWD Cambodia ក៏ដូចជាវិស័យធានារ៉ាប់រងទាំងមូលទទួលបានជោគជ័យ។»

The move into Cambodia is another landmark for FWD’s growth across the region and underlines its commitment to become a leading pan-Asian insurer by changing the way people feel about insurance and delivering fresh and innovative experiences for customers.
Huynh Thanh Phong, FWD’s Group Chief Executive Officer said, “Cambodia has quickly evolved into one of Southeast Asia’s most vibrant and dynamic economies. We see vast opportunities to bridge the protection gap and provide financial security to the people of Cambodia and I’ve no doubt our new team here will succeed in changing the way Cambodians feel about insurance.”
Rotha Chan, Chief Executive Officer of FWD Cambodia said, “I’m so proud of this unique opportunity to lead our business in this exciting new chapter for FWD in Cambodia. The future for FWD and for Cambodia is very bright and I’m confident we can achieve many successes together as a team and show Cambodians a new kind of insurance that can inspire them to celebrate living.”
Cambodia’s economy sustained an average GDP growth of over 7% of GDP for two decades between 1998 and 2019, making it one of the fastest-growing economies in the world. The country’s strong economic growth, stability, emerging middle class and continued support from the Royal Government of Cambodia present a healthy environment for the insurance industry. “We would like to deeply thank the Insurance Regulator Cambodia for their warm welcome, guidance and trust to us, especially for providing a good regulatory framework that we believe will allow FWD Cambodia as well as the whole industry to prosper,” added Rotha.