ក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត FWD Cambodia និងធនាគារ ជីប ម៉ុង ខមមើសល ប៊ែង ចុះកិច្ចព្រមព្រៀងជាដៃគូអាជីវកម្មប៊េងកាសួរេន
២៤ សីហា ២០២២ | Cambodia
ក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត FWD Cambodia និង ធនាគារ ជីប ម៉ុង ខមមើសល ប៊ែង (ធនាគារ ជីប ម៉ុង) បានប្រកាសជាផ្លូវការពីការចុះកិច្ចព្រមព្រៀងជាដៃគូអាជីវកម្មប៊េងកាសួរេន ដើម្បីផ្តល់ដំណោះស្រាយលើសេវាធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិត និងការការពារផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុដល់អតិថិជនរបស់ធនាគារ ជីប ម៉ុង ទូទាំងប្រទេស។ ក្នុងភាពជាដៃគូនេះ អតិថិជនរបស់ធនាគារ ជីប ម៉ុង នឹងអាចទទួលបានដំណោះស្រាយធានារ៉ាប់រងបែបឌីជីថលដែលសមស្របបំផុតទៅតាមតម្រូវការរបស់អតិថិជន។
លោក ចាន់ រដ្ឋា អគ្គនាយកនៃក្រុមហ៊ុន FWD Cambodia បានមានប្រសាសន៍ថា៖ «ភាពជាដៃគូអាជីវកម្មប៊េងកាសួរេន គឺជាបណ្តាញយុទ្ធសាស្ត្រផ្នែកលក់ដ៏សំខាន់មួយរបស់ក្រុមហ៊ុន FWD ទូទាំងតំបន់អាស៊ីរួមទាំងក្នុងប្រទេសកម្ពុជាផងដែរ។ ភាពជាដៃគូនេះ ជាសមិទ្ធផលដ៏ធំមួយសម្រាប់យើង ដែលដើរទន្ទឹមគ្នាជាមួយការប្តេជ្ញាចិត្តរបស់យើងក្នុងការផ្តល់ជូននូវផលិតផល និងសេវាកម្មធានារ៉ាប់រងដែលអាចជួយឱ្យក្រុមគ្រួសារកម្ពុជារស់នៅប្រកបដោយភាពរីករាយ ។ ការប្តេជ្ញាចិត្តរបស់ធនាគារ ជីប ម៉ុង ក្នុងការប្រើប្រាស់ប្រព័ន្ធឌីជីថល និងបច្ចេកវិទ្យាទំនើប ដើរស្របគ្នាយ៉ាងល្អទៅនឹងចក្ខុវិស័យរបស់ក្រុមហ៊ុន FWD ក្នុងការផ្តល់បទពិសោធន៍ថ្មីលើសេវាធានារ៉ាប់រងដោយការយកអតិថិជនជាគោល និងការប្រើប្រាស់បច្ចេកវិទ្យាឌីជីថលលើរាល់សកម្មភាពដែលយើងធ្វើ។ ខ្ញុំជឿជាក់ថា ភាពជាដៃគូនេះនឹងអនុញ្ញាតឱ្យភាគីទាំងពីររីកចម្រើនទៅមុខកាន់តែខ្លាំងឡើង និងទទួលបានជោគជ័យក្នុងភាពជាដៃគូអាជីវកម្មប៊េងកាសួរេននៅប្រទេសកម្ពុជា។»
លោក ចន ប៊ែល អគ្គនាយកធនាគារ ជីប ម៉ុង ខមមើសល ប៊ែង បានមានប្រសាសន៍ថា៖ «ពិធីចុះហត្ថលេខាថ្ងៃនេះគ្រាន់តែជាការចាប់ផ្តើមនៃដំណើររបស់យើងតែប៉ុណ្ណោះ យើងនឹងមានកិច្ចការជាច្រើនដែលត្រូវសហការគ្នា ដើម្បីធានាពីការរួមគ្នាត្រួសត្រាយផ្លូវទៅកាន់ភាពជោគជ័យ។ ជាមួយនឹងការខិតខំប្រឹងប្រែងឥតឈប់ឈររបស់យើង ខ្ញុំអាចធានាថាកិច្ចសហប្រតិបត្តិការនេះនឹងនាំមកនូវគុណតម្លៃថ្មី និងការរីកចម្រើននាពេលអនាគត សម្រាប់ក្រុមហ៊ុនយើងទាំងពីរ ខណៈដែលយើងត្រៀមខ្លួនប្រកបដោយការប្តេជ្ញាចិត្តខ្ពស់ក្នុងការផ្តល់ជូនអតិថិជនរបស់យើងនូវសេវាធានារ៉ាប់រងប្រកបដោយវិជ្ជាជីវៈ និងសេវាធនាគារដោយផ្ទាល់ជាមួយអតិថិជន ក៏ដូចជាតាមអនឡាញ។»
seclected.jpg
selected-1.jpg
ក្រុមហ៊ុន FWD Group ជាក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងអាយុជីវិតឈានមុខគេមួយក្នុងតំបន់អាស៊ីដែលមានអតិថិជនប្រមាណ ១០ លាននាក់ក្នុងទីផ្សារចំនួន ១០ ដោយក្នុងនោះរួមមានទីផ្សារដែលរីកចម្រើនរហ័សបំផុតក្នុងពិភពលោកលើវិស័យធានារ៉ាប់រងផងដែរ។ ក្រុមហ៊ុន FWD ត្រូវបានបង្កើតឡើងដំបូងក្នុងទ្វីបអាស៊ីក្នុងឆ្នាំ ២០១៣ ហើយជាក្រុមហ៊ុនដែលផ្តោតការយកចិត្តទុកដាក់បំផុតក្នុងការផ្ដល់បទពិសោធន៍ និងសេវាកម្មដែលសាមញ្ញជាងមុន រហ័សជាងមុន ងាយស្រួលយល់ជាងមុន ជាមួយបច្ចេកវិទ្យាឌីជីថល។ តាមរយៈយុទ្ធសាស្ត្រក្នុងការយកអតិថិជនជាគោល ក្រុមហ៊ុន FWD មានគោលដៅក្នុងការផ្ដល់បទពិសោធន៍ថ្មីលើសេវាធានារ៉ាប់រងជូនដល់អតិថិជន។
ក្រុមហ៊ុន FWD Cambodia ចាប់ផ្តើមប្រតិបត្តិការជាផ្លូវការក្នុងប្រទេសកម្ពុជាកាលពីខែកញ្ញា ឆ្នាំ ២០២១ និងត្រូវបានទទួលស្គាល់ជាក្រុមហ៊ុនធានារ៉ាប់រងបែបឌីជីថលថ្មីដែលមានភាពច្នៃប្រឌិតបំផុតក្នុងប្រទេសកម្ពុជា ពីស្ថាប័ន Global Business Outlook Awards នៅចក្រភពអង់គ្លេស។ សម្រាប់ព័ត៌មានបន្ថែម សូមចូលទៅកាន់៖ www.fwd.com.kh
អំពីធនាគារ ជីប ម៉ុង ខមមើសល ប៊ែង
ចាប់តាំងពីបានបង្កើតឡើងនៅក្នុងឆ្នាំ២០១៩ មក ធនាគារ ជីប ម៉ុង បានផ្ដល់ជូននូវដំណោះស្រាយសេវាហិរញ្ញវត្ថុដែលបានរៀបចំឡើងយ៉ាងល្អប្រកបដោយការប្ដេជ្ញាចិត្តយ៉ាងរឹងមាំ ដើម្បីជួយអតិថិជនរបស់យើងឱ្យមានការរីកចម្រើនផ្នែកហិរញ្ញវត្ថុ។ ធនាគារ ជីប ម៉ុង មានផ្ដល់ជូននូវបទពិសោធន៍សេវាធនាគារតាមតម្រូវការរបស់អតិថិជនម្នាក់ៗដោយមានការយល់ដឹងគ្រប់ជ្រុងជ្រោយអំពីវិស័យទីផ្សារ និងតម្រូវការអាជីវកម្មរបស់លោកអ្នក។ ជាផ្នែកមួយនៃសមិទ្ធផលដ៏ជោគជ័យរបស់ ជីប ម៉ុង ចាប់តាំងពីឆ្នាំ១៩៨២ មក នៅធនាគារ ជីប ម៉ុង យើងខ្ញុំមានបំណងចង់ក្លាយទៅជាធនាគារដ៏មានទំនុកចិត្តខ្ពស់បំផុតមួយនៅក្នុងប្រទេស ដែលផ្ដល់ជូននូវដំណោះស្រាយសេវាមានភាពច្នៃប្រឌិត តាមរយៈបច្ចេកវិទ្យាទំនើប សេវាឆាប់រហ័ស និងនៅជិតអតិថិជនបុគ្គល និងអតិថិជនជាក្រុមហ៊ុនរបស់យើងទាំងអស់។

FWD Life Insurance (Cambodia) PLC. (“FWD Cambodia”) and Chip Mong Commercial Bank Plc. (“Chip Mong Bank”) today announced that they have entered into an exclusive bancassurance partnership to provide life insurance and financial protection solutions to Chip Mong Bank’s customers across the country.
With this partnership, customers of Chip Mong Bank will have access to FWD’s innovative insurance and digital solutions through FWD Cambodia’s financial planners who are stationed at the bank in Phnom Penh and other strategic locations around Cambodia.
Mr. Rotha Chan, CEO of FWD Cambodia said, “Bancassurance is a strategic distribution channel for FWD in Cambodia. This partnership aligns with our commitment to provide tailored insurance services for Cambodian families to celebrate living. Chip Mong Bank’s digital and technology capabilities are in line with FWD’s vision of changing the way people feel about insurance.”
Mr. John Bell, President of Chip Mong Bank said, “Today’s signing ceremony is the beginning of our journey and we will ensure the road to success is collaboratively paved. With our continuous hard work, this cooperation will bring new value and future growth as we offer our customers professional insurance services and offline and online banking solutions.”
FWD Group is a pan-Asian life insurance business with approximately 10 million customers across 10 markets, including some of the fastest growing insurance markets in the world. Established in 2013, FWD is focused on making the insurance journey simpler, faster, and smoother, with innovative propositions and easy-to-understand products, supported by digital technology. Through this customer-led approach, FWD is committed to changing the way people feel about insurance.
In Cambodia, FWD officially started in September 2021, and was awarded “Most Innovative New Digital Insurer in Cambodia” by Global Business Outlook based in the United Kingdom. For more information, please visit www.fwd.com.kh.
About Chip Mong Commercial Bank Plc.
As part of Chip Mong’s successful footprint since 1982, at Chip Mong Bank we aim to be the most trusted bank in the country with innovative solutions through technology advancement, fast service, and close to our retail and business customers. Founded in 2019, Chip Mong Commercial Bank Plc. offers an array of well-designed financial solutions with strong commitments to help customers grow financially. Chip Mong Bank provides a personalized banking experience with a comprehensive understanding of your industry, market, and business’ needs.